Архіви

Електрокар Nissan LEAF візьме участь в пробігу на 16 тисяч кілометрів

Прихильники електромобільного руху «Plug In Adventures» створили спеціальну модифікацію Nissan LEAF, який стане першим електромобілем, що бере участь у Монгольському ралі (Mongol Rally), і влітку 2017 року він проїде 10 000 миль (16 000 км) від Великої Британії до Монголії.
Nissan LEAF AT-EV

Nissan LEAF AT-EV (All Terrain Electric Vehicle)

Електромобіль, що отримав назву LEAF AT-EV (All Terrain Electric Vehicle), створений на базі Nissan LEAF Acenta 30kWh, дальність пробігу якого на одній зарядці досягає 155 миль (250 км). У базову конструкцію були внесені істотні зміни, що покращують екіпіровку електромобіля, які будуть необхідні на віддалених ділянках маршруту.

LEAF AT-EV комплектується колесами Speedline SL2 Marmora і вузькими шинами Maxsport RB3, що підвищує тягово-динамічні характеристики на дорогах без покриття. Додатковий захист при русі бездоріжжям забезпечать зварні пластини під поперечними важелями підвіски, армовані гальмівні шланги, брудозахісні фартухи та захист масляного картера з 6-міліметрового алюмінієвого листа.

Модифікований верхній багажник дозволяє взяти з собою більш речей. Він також обладнаний світлодіодним балкою Lazer Triple-R 16, яка дає додатково 16 400 люмен світла. Цей допоміжний низьковольтний прилад переднього освітлення буде корисний у темний час доби.

Особливістю Монгол Ралі є те, що час проходження маршруту не такий важливий, як сам факт подолання великої дистанції, тому автомобілі учасників повинні забезпечувати оптимальний комфорт в далекій дорозі.

Внутрішні зміни LEAF AT-EV сфокусовані на зниженні маси автомобіля і збільшенні простору: з салону були видалені задні сидіння та задні ремені безпеки, що дозволило зменшити масу на 32 кг. Крім того, в багажне відділення були інтегровані вогнегасник і аптечка першої медичної допомоги. Зона розміщення водія та переднього пасажира залишилася незмінною, за винятком гумових килимків.

Модифікації LEAF AT-EV були виконані провідної британської автомобілебудівної компанією RML Group.

Кріс Рамсі (Chris Ramsey), засновник «Plug In Adventures»:

На сьогоднішній день Монгол Ралі є найскладнішим і захоплюючим для нас автопробігом на електромобілі, і ми готувалися до нього протягом декількох років. На маршруті ми зіткнемося із зменшенням числа пунктів зарядки для електромобілів і в міру того, як ми будемо рухатися на схід, буде важче здійснювати навігацію на місцевості.

Дорогою Кріс планує регулярно робити зупинки, щоб розповідати про переваги використання електромобілів жителям тих країн, які включені у маршрут подорожі. Він також буде використовувати платформу What3Words, щоб реєструвати місце розташування деяких мереж зарядки, не зазначених на картах. В майбутньому точні координати пунктів зарядки будуть корисні водіям електромобілів, які перетинають цей регіон.

Кріс Рамсі:

Для нас рішення використовувати для автопробігу електромобіль Nissan LEAF було очевидним. Я вже добре з ним знайомий та завжди вважав його міцним і надійним, більш того в Європі найбільша мережа заправних станцій для електромобілей. Крім того, коли ми досягнемо віддалених районів або коли у нас не буде можливості скористатися швидкої зарядкою, LEAF можна підключати до мережі через зарядний пристрій 240v Commando, щоб зарядити акумуляторну батарею та продовжити рух. Мета цієї поїздки – збагатити свій досвід подорожей, а не дістатися до пункту призначення за рекордно короткий час. Я з нетерпінням чекаю день, коли зможу виїхати на дорогу і познайомити людей з різних країн зі способом подорожі на електромобілі!

Гаррет Дансмор (Gareth Dunsmore), директор підрозділу електромобілів Nissan в Європі:

З тих пір, як у 2010 році ми почали продаж Nissan LEAF, наші покупці проїхали в цілому більше 3 млрд. км, що дозволило скоротити викиди СО2 більш ніж на 500 млн. кг. Ініціатива Nissan «електрифікуємо світ» (Electrify the World) об’єднує людей, для яких електромобілі стали невід’ємною частиною життя. Однак деякі власники Nissan LEAF виявляють такі нестандартні підходи, як «Plug In Adventures», щоб продемонструвати, на що здатні електромобілі, крім щоденних міських поїздок. Ми вітаємо цей амбітний проект – участь в автопробігу – та бажаємо їм безпечної і приємної подорожі.

Джерело – Ніссан Мотор Україна

Напишіть відгук

Scroll to top