Архіви

Експерти визначили десятку найшвидших у світі електрокарів

Елітарні електромобілі є одними з найшвидших транспортних засобів на планеті. Це наочно продемонстрували журналісти британського видання Carbuyer, які склали рейтинг ТОП-10 найшвидших у світі автомобілів на електричній тязі.

Привабливість автомобілів з електроприводом для любителів динамічної їзди зрозуміла – електромотор практично моментально виходить на максимальне тягове зусилля. Бензиновому або дизельному двигуну для цього необхідний певний час.

Крім того, на електромобілях відсутні важкі вузли, та й сам електричний мотор набагато легший і компактніший за силовий агрегат внутрішнього згоряння.

Варто відразу обмовитися, що в свій список британські експерти включили не тільки серійні моделі електромобілів, а й ексклюзивні екземпляри.

Невідомо, чи потрапить Faraday Future FF 91 коли-небудь у виробництво. Компанію підтримує китайський мільярдер, але її постійно супроводжують фінансові проблеми.

FF91 має двигун потужністю 1065 к.с., запас ходу – 300 миль (480 км), на прискорення до 60 миль/год (96 км/год) витрачаєтся 2,39 с.

Faraday Future FF 91


Топова версія P100D седана Tesla Model S розмінює 60 миль/год за 2,4 с. Незважаючи на високу вартість (від 70-80 тисяч євро), модель входить до п’ятірки найпопулярніших електрокарів у Європі і, взагалі кажучи, відмінно продається по всьому світові.

Tesla Model S


Rimac Concept One є одним із найвідоміших електричних суперкарів, багато в чому завдяки відомій катастрофі, пов’язаній з Річардом Хеммондом. Електричний автомобіль має двигун у 1240 к.с., розгін до 96 км/год – 2,5 секунди. Збудовано всього вісім концептів. Вартість близько 1 млн євро.

Rimac Concept One


На Nio EP9 стоїть мотор у 1360 к.с. Електрокар відмінно показав себе на трасі Нюрбургринг (6 хв. 49,5 с). З місця до 96 км/год – за 2,5 с.

Буде побудовано лише 16 одиниць. Ціна 1,1-1,2 млн. євро.

Nio EP9


Vanda Dendrobium – стиль такий ж божевільний, як і ім’я. Дата випуску не встановлена, вартість – далеко за мільйон євро. Dendrobium досягає позначки у 60 миль/год за 2,7 секунди.

Vanda Dendrobium


Кросовер Tesla Model X у флагманському виконанні P100D в режимі Ludicrous+ набрає швидкість у 96 км/год за 2,9 секунди. Модель ще й є дуже комфортною зсередини.

Tesla Model X


Вже відомо, що Aston Martin RapidE надійде у продаж за два роки і має скласти серйозну конкуренцію Tesla Модель S. Електрокар отримав 1000-сильний двигун. На розгін до сотні піде близько 3 секунд. Обійдеться RapidE у 220-250 тисяч євро.

Aston Martin RapidE


Genovation GXE спроектований на базі Chevrolet Corvette C6. Компанія Genovation не називає розгонні характеристики, хоча цифра буде приблизно три секунди. Виробничі моделі будуть засновані на поточному Chevrolet C7 Corvette Stingray. Вартість – близько 600 тисяч євро.

Genovation GXE


Формула E – це перший в світі чемпіонат чисто електричних одномісних гоночних автомобілів. Renault e.dams Formula E car – представник французького автовиробника. Хоча команди (Renault, DS, BMW, Audi, Jaguar, згодом Porsche і Mercedes) розробляють свої власні електродвигуни, на даний момент всі вони повинні використовувати той самий акумулятор і шасі і обмежені певним об’ємом енергії на гонку. Тому, на відміну від Формули-1, продуктивність практично однакова для всіх учасників: 0-60 миль/год – за 3,0 секунди.

Renault e.dams Formula E car


Buckeye Bullet 3 встановила новий рекорд швидкості для електрокарів у вересні 2016 року – 550 км/год (342 миль/год). Це видатний результат і чудова швидкість, але автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння подолав позначку у 340 миль/год ще 78 років тому.

Buckeye Bullet 3

На Bullet 3 втановлені чотири електродвигуна: два на передній вісі і два на задній. Коробка передач – двошвидкісна. Друга передача вмикається, коли швидкість перевищує  275 миль/год.


Джерело – Carbuyer

 

Напишіть відгук

Scroll to top