Експерти визначили 3 найнебезпечніших відволікаючих фактори за кермом


Британське автомобільне видання Auto Express спільно з некомерційною організацією IAM RoadSmart провело дослідження, в ході якого з’ясували 3 найнебезпечніших відволікаючих фактори за кермом, які відволікають водіїв. Результати були дещо несподіваними.

Джо Фіннерті (Joe Finnert), один з редакторів Auto Express, та британської автогонщик Формули 3 Джеймі Чедвік (Jamie Chadwick) проходили тестування на симуляторі водіння. Що найбільше вплинуло на їх концентрацію?

Обидва мали завершити синхронізовані кола і провести гальмування в певній точці з відволікаючими факторами і без них.

Як виявилося, найбільше випробовуваних відволікала супутникова навігація. Вона не тільки зумовила зниження швидкості руху, а й призвела до того, що автогонщик повністю пропустив свою точку гальмування.

На другому місці опинилася надіслане текстове повідомлення. Використання телефону за кермом ставить під загрозу безпеку не тільки самого водія і пасажирів, а й інших учасників руху. Розмови з пасажиром, як з’ясувалося, також збільшують час реакції у тесті гальмування.

Взагалі кажучи, відзначають експерти, будь-яке відволікання знижує увагу водія на дорозі. У разі надзвичайної ситуації, яка цілком може статися, різниця в десяті частки секунди часом визначає результат: смерть, травма або уникнути зіткнення.Останні публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.