Дизель чи бензин — що краще? 4 фактори


Дизель чи бензин — що краще? 4 фактори

Одне з найважливіших питань для покупця автомобіля: який тип пального вибрати – дизель чи бензин?

Відповідь залежатиме від того, наскільки довго Ви збираєтеся їздити на цьому автомобілі. У будь-якому випадку, краще вибирати тільки якісне пальне, придбати яке можна вигідніше, якщо використовувати паливні картки чи інші засоби економії.

Автівки на дизельних двигунах в українських автосалонах та з рук продаються нерідко. Перш ніж говорити про критерії вибору, згадаємо переваги і недоліки кожного типу двигуна.

Чим відрізняється дизель від бензину

Бензиновий двигун – це той, який працює, відповідно, на бензині, і в якому суміш пального і повітря займається від свічок запалювання. Машина з таким мотором традиційно виходить динамічною, швидкісною, тихою і невимогливою до якості пального.

А ще в бензиновому моторі немає деяких дуже дорогих вузлів, які є в дизельному, до прикладу, паливного насоса високого тиску і форсунок.

У дизельного двигуна, в свою чергу, немає системи запалювання – пальне в ньому займається від стиснення. Багато деталей дизелів доводиться робити дуже міцними, тому вони виходять більш важкими і дорогими.

Цей тип силового агрегату сьогодні майже завжди комплектується турбіною – непростим і досить вразливим вузлом. У той же час дизельний двигун відрізняє істотний плюс – зазвичай він на 20-30% економічно вигідніший за бензиновий.

Ще одна хороша риса дизеля – високий крутний момент в нижньому діапазоні оборотів. У русі це виражається як збереження тяговитості при повному навантаженні транспортного засобу.

Який двигун краще – дизель чи бензин

Уявлення автомобілістів про переваги обох типів двигунів сьогодні багато в чому не більше ніж стереотипи. У запалі конкурентної боротьби конструктори наблизили їхні характеристики один до одного настільки, що вирішальним фактором у дилемі, що краще – дизель або бензин, стають лише особисті вподобання водія, а не параметри техніки.

Недоліки кожного типу двигуна інженери зводять нанівець, запозичуючи попутно «чужі» переваги. Наприклад, багато дизелів, навіть дешевих, сьогодні працюють цілком комфортно для водія і пасажирів – тихо і без вібрацій.

А у преміум-марок такі двигуни навіть застосовуються на спортивних авто, настільки грамотно конструктори тепер налаштовують тягово-швидкісні характеристики агрегатів.

З іншого боку, бензинові агрегати з кожним роком все більше скорочують споживання, за допомогою турбін і автоматизованих трансмісій досягаючи реальних витрат в 6 л на 100 км у міському режимі.

Та й значна тяга в нижньому діапазоні обертів тепер доступна водіям багатьох бензинових машин.

Але є на шляху прогресу і втрати. Що стосується конструктивної складності і довговічності, то тут бензинові «побратими» зробили крок назад, оточивши себе численними проблемними вузлами і системами: безпосереднім впорскуванням, турбо- або механічним наддувом, багатоклапанними головками з системами зміщення фаз.

То як же визначити, що краще – дизельний або бензиновий двигун? Різниця існує, і вона полягає не лише в тому, що комусь подобається аромат солярки, а іншому – бензину.

Важливі показники – термін служби агрегату, економічність витрат пального, а також примхливість вузлів.

Нюанси вибору

Агрегати з позначкою diesel більш економно використовують пальне, але ціна на них значно вища, ніж на бензинові. Тому ваші щоденні пробіги повинні бути великими, інакше машина окупиться нескоро. Додайте сюди фінансові ризики, пов’язані з імовірністю заправитися неякісним пальним.

Усунення проблем з апаратурою може вимагати кілька тисяч гривень. Та й амортизація паливного насосу і форсунок призводить до дуже дорогого ремонту. Будьте готові до цього, якщо збираєтеся володіти дизелем більше 3-4 років.

Проти цього можна відзначити, що більше сенсу в такому моторі у тих, хто їздить не тільки багато, але і далеко. Завантажена машина з дизелем майже завжди буде енергійною і безпечнішою при обгонах, ніж така ж, але на бензиновому паливі.

У водіїв часто виникає питання, чому дизель економічніше бензину. Причина в тому, що в першому, на відміну від бензинових двигунів, добре горять навіть дуже бідні суміші.

Отже, пального потрібно майже рівно стільки, скільки сама конструкція дозволяє використовувати для здійснення корисної роботи. Дизпаливо передбачає економічні витрати, саме тому його все частіше обирають для різних типів автівок.

Бензиновий двигун демонструє свої переваги не тільки в той час, коли Вам раптом хочеться поганяти на рівній ділянці шосе. Рахунки за його обслуговування і ремонт значно нижче, ніж у дизельного.

Та й поганого бензину, який негативно впливає на агрегат, сьогодні в Україні мало, на відміну від дизпалива. Є ще одна перевага бензинового двигуна: його можна доповнити газобалонним устаткуванням, яке знижує витрати майже вдвічі.

Порівняння бензину та дизелю

Тепер підіб’ємо підсумки, щоб остаточно зрозуміти, чим саме відрізняються ці типи моторів, та в чому полягають плюси та мінуси кожного з них. Отже, дизель чи бензин?

Ознаки дизельного двигуна:

 • економічна витрата пального;
 • хороша тяга;
 • вузький діапазон ефективної тяги;
 • висока ймовірність виходу двигуна з ладу від неякісного пального;
 • дороге обслуговування та ремонт;
 • вібрації та високий рівень шуму;
 • невелика тепловіддача та повільне нагрівання.

Особливості бензинового двигуна:

 • невимогливий до якості пального;
 • краще пристосований до швидкого руху;
 • широкий динамічний діапазон;
 • дешевий сервіс та ремонт;
 • більш тиха робота;
 • можна переобладнати під ГБО, що дозволить знизити витрати на пальне майже вдвічі;
 • в рівних умовах загальна витрата пального буде значно вища, ніж у дизельних двигунів.

Визначаючись під час покупки з типом мотора, рекомендується забути на деякий час поради досвідчених водіїв, модних блогерів і екоактивістів.

Головне питання полягає в тому, як саме Ви плануєте експлуатувати свою автівку – скільки кілометрів Ви проїжджатимете на добу та на скільки років берете автівку.Останні публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.