Архіви

Допустимі швидкісні режими в різних країнах: порівнюємо з Україною

Правила дорожнього руху в Україні та методика підготовки водіїв відрізняється від таких в інших країнах. Щодо організації дорожнього руху України помітно відстає від розвинених держав, при цьому лідируючи за кількістю аварій в Європі.

Перевищення швидкості – одна з головних причин смертельних ДТП. Українське законодавство про дорожній рух формально відповідає середньоєвропейським нормам: 60 км/год – допустимий швидкісний режим у місті, 90 км/год – за межами населених пунктів, 130 км/год – на трасі. Однак Україна відзначилася своїм ноу-хау: у нас дозволяється перевищувати швидкість на 20 км/год, це вважається нормальним, але в кінцевому підсумку збільшує аварійність до страшних показників.

Це допустиме перевищення – радянський атавізм, тоді вимірювальні прилади точністю не відрізнялися, і був закладений поріг похибки. Треба сказати, тільки в пострадянських країнах збереглося обмеження у 60 км/год для міських доріг – Вірменії, Республіці Білорусь, Грузії, РФ, Азербайджані. У розвинених країнах допустимий поріг – 50 км/год і нижче.

Наприклад, у Фінляндії і скандинавських країнах в містах дозволено їздити на швидкості до 50 км/год, між містами – 80 км/год, а на автобанах – 110 км / ч. Однак біля шкіл і в житлових кварталах допускається швидкість не вище 30-40 км/год без будь-яких “проміжків”. Перевищив дозволений ліміт – плати штраф у 115 євро.

У Німеччині на декількох ділянках автобанів можна прискорюватися до 250 км/год за відсутностю жвавого трафіку і хороших погодних умовах. За фактом швидкість майже завжди обмежена 130 км/год на електронних табло. Ремонтні роботи проводяться часто, кількість автотранспорту в потоці не дозволяє переміщатися швидше 110-120 км/год. На автобанах існує «зворотне обмеження», де можна їхати зі швидкістю не нижче 60 км /год. Рух у містах лімітовано стандартними 50 км/год.

Велика Британія має суворі правила дорожнього руху: не більше 48 км/год  у місті і 120 км/год на трасі. Штраф за перевищення швидкості – 2,9 тис євро, і поліція не церемониться. Правда, є і виключення – острів Мен, там немає швидкісних обмежень, зате є пустельні відмінні дороги.

Навіть в таких маленьких державах, як Андорра або Албанія допустимий максимум у міській місцевості – 40 км/год, без винятків.

А що ж в одна з найбільших держав світу – США? Тут, зрозуміло, діє прогресивне швидкісне законодавство. Біля шкіл в мегаполісах строго заборонено їздити зі швидкістю більше 24 км/год. Лише одне шосе в Техасі має максимально допустиму швидкість у 137 км/год. В цілому ж в США швидкість руху по трасі не перевищує 120 км/год.

В Японії також введені суворі швидкісні обмеження – 40 км/год на основних міських магістралях і 30 км/год – на другорядних. На автостраді можна розігнатися не більше, ніж до 100 км/год.

Вітторіо Де Сіка, актор:

Водії їздять по вчорашніх дорогах на завтрашніх автівках з післязавтрашньою швидкістю.

За матеріалами Автоцентр.ua

Фото: kappicraig

Залишити коментар

Scroll to top