Чи варто купувати автомобіль з водневим двигуном?


Чи варто купувати автомобіль з водневим двигуном?

Ми продовжуємо знайомити читача з водневими автомобілями. Власно кажучі, автомобіль з водневим двигуном вже не є екзотикою. Розвиваємо тему видання Carbuyer.

В першій частині ми розповіли як працює автомобіль з водневим двигуном. Звернули увагу на важливі аспекти, зокрема високу ціну таких машин.

Енергетична щільність водню набагато менша, ніж бензину та дизельного палива, що робить необхідним стиснення водню.

Цистерни для стисненого водню повинні бути дуже міцними та витримувати величезний тиск: наприклад, резервуар Toyota Mirai зберігає водень на рівні, який приблизно в 300 разів перевищує тиск автомобільної шини і в 700 разів більше сили тяжіння!

Існує також проблема займистості, оскільки чистий водень дуже горючий. Однак, незважаючи на те, що для зарядки автомобіля воднем передбачено багато захисних механізмів, будь-який витік миттєво розсіюється в атмосфері. Для порівняння: туман, який іноді видно при заповненні бака бензином, – це легкозаймисті пари палива.

Існують ще й чималі витрати на розробку, оскільки водневі паливні комірки дуже складні. Тойоті знадобилося більше двох десятків років, щоб вдосконалити свій автомобіль з водневими паливними елементами.

Резервуар Toyta Mirai з вуглецевого волокна може витримувати більше 200% від його нормального робочого тиску і залишався неушкодженим навіть при пострілі з потужних гвинтівок у ході проведених інженерами компанії випробувань.

Де можна купити водень?

Водневих заправних станцій в публічному доступі сьогодні вкрай мало, як і водневих авто на дорогах. Є кілька в Великій Британії. Відкриття більшої кількості станцій – поки тільки в планах.

Скільки коштує водень?

Очевидно, що окремі роздрібні торговці можуть встановлювати свої ціни. У Великій Британії 1 кг водню коштує близько £10-15 ($13,5-20).

Візьмемо Toyota Mirai для прикладу. Її паливний бак вміщує 5 кг водню, повна заправка обійдеться в £50-75 ($68-101). За ствердженням Toyota, це прирівнюється до 4,7 л/100 км паливної економічності. Ціни, швидше за все, будуть знижуватися в міру зростання конкуренції, а масове виробництво водню стане з часом поширенішим явищем.

Чи варто купувати водневий автомобіль?

Якщо мова йде не про екологічно свідому компанію, що закуповує автівки для свого автопарку, а про приватну особу, – то поки, однозначно, не варто через дорожнечу самого автомобіля і відсутність повноцінної заправної інфраструктури.

Коли водневих автівок побільшає (а це станеться), з’явиться і більше заправок, знизяться ціни, і тоді покупка такого виду транспортного засобу буде мати сенс.

Фото: 2022 Toyota MiraiОстанні публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.