Чи потрібні нічні окуляри для водія, і як вони працюють


Серед численних автомобільних аксесуарів пропонуються нічні окуляри для водія – що це і як працює?

Якщо їхати автомобілем вночі, то світло фар зустрічних автівок може засліпити водія. Незалежно від того, яка оптика – світлодіодна, галогенова або ксенонова, настає короткочасне осліплення, поки очі не звикнуть.

Щоб уникнути фактора відволікання уваги деякі водії надягають спеціальні нічні окуляри для скорочення відблискового ефекту. Прохання не плутати з армійськими окулярами нічного бачення.

Що особливого в нічних водійських окулярах? Зазвичай вони з жовтим склом, для зменшення яскравості білого світла, деякі з них з поляризованими лінзами, що знижують відбивний ефект.

Додавання кольору до білого світу заспокоює очі, жовтий відтінок полегшує бачення вночі без істотної зміни загального колірного спектру. Червоний, синій, зелений або будь-який інший колір, на відміну від жовтого, відволікає. Вважається, що жовтий також збільшує контрастність.

Крім того, нічні окуляри для водія досить великі, щоб надіти їх поверх звичайних окулярів, тобто вони можуть виконувати ще й захисну функцію.

Продавці водійських окулярів стверджують, що вони ефективні проти відблисків і засліплення вночі, особливо для очей з підвищеною чутливістю до світла. Правда, науково функціональність таких окулярів не доведена.

Фактично окуляри з тонованого жовтого скла пом’якшують видимість вночі майже також, як звичайні сонцезахисні окуляри, і скоріше буде ефективніше використовувати їх в туман, ніж проти відблисків.

Тому якщо людина особливо сприйнятлива до відблисків фар, їй краще піти до окуліста і перевірити зір, та використовувати окуляри тоді, коли вони рекомендовані лікарем. Окуляри з антивідблисковим покриттям підвищать спроможність очей справлятися з відблисками, зменшать відображення, створені самими лінзами.

Для боротьби з антивідблисковим ефектом не завадить стежити за чистотою лобового скла і особистих окулярів, – це допоможе нівелювати дію яскравого світла зустрічних фар. Також необхідно утримувати фари автомобіля правильно налаштованими і в чистоті, щоб самим не засліплювати водіїв зустрічних автівок.

Джерело: Auto ExpressОстанні публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.