Архіви

Батарея від швейцарського стартапу забезпечить електрокарам 1000 км ходу

Швейцарський стартап Innolith створив першу в світі енергоємну акумуляторну батарею для електромобілів, що дозволяє проїжджати до 1000 км без підзарядження.

Стартапери зі Швейцарії стверджують, що винайдений ними літій-іонний акумулятор енергоємністю 1000 Вт*год/кг забезпечить електрокару запас ходу 1000 км, що набагато перевищує можливості батарей, доступних на ринку в даний час.

Для порівняння: в Tesla Model 3 використовується акумулятор на 250 Вт*год/кг. Топові версії автомобілів Tesla оснащені батареями Panasonic, з якими автівка може проїхати 480 км на одному заряді.

Така чотириразова різниця дійсно вражає. Можна сказати, що це прорив, якщо тільки винахід від Innolith дійсно коли-небудь застосують в електромобілях.

Як і інші виробники, Innolith використовує рідкі електроліти в літій-іонних батареях. Різниця полягає в тому, що швейцарська компанія замінює органічні легкозаймисті розчинники, що містять електроліти, на більш стабільні і менш займисті неорганічні речовини.

Крім «мокрої» літій-іонної технології, яка постійно вдосконалюється, деякі виробники електромобілів покладають надії на технологію твердотільних батарей, яка зараз перебуває на стадії лабораторних випробувань.

Такі батареї повинні забезпечити дальність ходу до 805 км. Вони містять елементи з твердого та «сухого» провідного матеріалу.

Джерело: the Verge

Напишіть відгук

Scroll to top