Архіви

Автопілот від Panasonic проходить випробування на дорогах Японії

Компанія Panasonic, за сприяння влади японського міста Ейхейдзі, тестує концепт самоврядного автомобіля в наближених до реальності дорожніх умовах.

В якості випробувального полігону обрана 6-кілометрова пішохідна дорога, яка веде від залізничної станції Ейхейдзі-Гучи до храму Дайхонзан Ейхейдзі в однойменному містечку на заході Країни Висхідного Сонця.

Вперше автопілот Panasonic проходить випробування на відкритій місцевості, до цього він не залишав закритих майданчиків в різних районах Японії. Очікується, що самоврядний концепт підтвердить перспективи своєї подальшої комерційної експлуатації.

Дорога, на якій тестують автопілот, побудована на місці демонтованої залізничної гілки транспортної компанії Keifuku Electric Railroad. Вона з’єднує кілька селищ і є шляхом для туристів, охочих відвідати храм. Прилеглий до дороги район, як і інші в Японії, відрізняється низькою народжуваністю і поступовим старінням населення.

Місцева влада вхопилися за можливість розвитку регіону за рахунок державних субсидій, завдяки яким побудували дорогу і приступили до тестування автопілота Panasonic, розглядаючи його як туристичний і громадський транспорт у перспективі.

Інженери Panasonic перевіряють ряд технічних питань, зокрема ефективність камер-фіксаторів у різних умовах (поруч з будинками, деревами, під мостами і т.п.) та системи управління з використанням хмарних серверів.

Також їх цікавить, як самоврядний автомобіль буде вести себе при наявності перешкод: гальмувати, уникати зіткнень і наїзду на пішоходів та інші рухомі об’єкти (тварин, наприклад).

Тестування триватиме до кінця березня наступного року. У Panasonic раніше заявляли, що їх система автопілота може з’явитися на комерційному транспорті вже в 2022 році.

У компанії «наполеонівські» плани: збільшити виручку в 2 рази до 2,5 трлн ієн до березня 2022. Було створено R&D підрозділ, куди перевели 350 досвідчених інженерів з інших напрямків.

Крім того, Panasonic розраховує зміцнити свої позиції в автоіндустрії за рахунок поглинання іспанської компанії Ficosa International SA – виробника автокомпонентів.

Джерело, фото – Panasonic

Фото вгорі –  kconnors

Залишити коментар

Scroll to top