Автономні автомобілі без керма навряд чи з’являться до 2045 року

У Єврокомісії вважають, що повністю автономні автомобілі, в яких не буде навіть рульового колеса, з’являться на європейських дорогах не раніше 2045 року.

Комісар ЄС Віолета Бульц (Violeta Bulc), виступаючи на саміті “Автомобіль майбутнього” (FT Future of the Car Summit), висловила припущення про те, що автомобілі з автопілотом будуть поступово з’являтися на дорогах протягом наступної чверті століття. Однак очікувати появи автономних транспортних засобів без рульового управління раніше 2045 року, за думку єврокомісара, не варто, повідомляє Auto Express.

До 2030 року буде запроваджено змішаний тип руху з автоматичним і класичним трафіком, пояснила Бульц. В автоматизованих засобах найближчого майбутнього буде присутнє рульове колесо, і можна взяти на себе керування.

Ймовірно, буде потрібно 10 або 15 років, щоб мати абсолютну автономну мобільність, яка означає відсутність керма.

Член Єврокомісії також повідомила, що ЄС сподівається уникнути нещасних випадків з автономними автомобілями, які доступні на самообслуговуванні. Останні мали місце в Сполучених Штатах і привернули увагу засобів масової інформації в усьому світі.

Віолета Бульц підсумувала:

Зараз нам потрібно подумати про літніх людей, інвалідів і дітей. Їх поведінка набагато більш непередбачувана. Тому я виступаю за поетапне тестування, а потім поступове збільшення частки автономних транспортних засобів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *