Автомобілістам доводиться платити за технічні «фішки», якими вони не користуються

Вимоги до рівня викидів двигунів і систем безпеки в нових автомобілях з року в рік стають жорсткішими. Сьогодні до пакету обов’язкового оснащення входять функції, які роблять автомобіль дорожчим, проте без них його купити не можна. При цьому користь деяких з них ілюзорна, а скористатися ними вийде не скрізь.

Парадоксально, але факт: автомобілісти переплачують за технічний прогрес. Нові технології не дешеві, і потрібно розуміти, що через те, що транспортні засоби стають технологічно складнішими, зростають і ціні, вважає глава ВААІД Олег Назаренко.

Прийнятий стандарт Євро-6 вимагає від автовиробників зменшувати викиди, для цього автівки постійно оснащують новими “фішками”. З кожним роком зростають вимоги до систем активної та пасивної безпеки. Зокрема, з 2016 року стали обов’язковими датчики тиску в шинах, також обов’язковими є антиблокувальна система гальм ABS і система курсової стійкості ESP.

У Європі заборонено випускати авто без подушок безпеки як мінімум у водія і переднього пасажира. Тому, якщо людина хоче купити новий автомобіль, вона не може відмовитися від цих систем, щоб заощадити гроші. Вони йдуть обов’язковим пакетом разом з транспортним засобом: за екологічність і безпеку доводиться платити.

Дуже показовий приклад – функція eCall (зв’язок зі службами екстреної допомоги), якою з 1 квітня цього року повинні обов’язково оснащуватися всі продавані в Європі нові автомобілі. eCall зменшує час реагування екстрених служб на надзвичайну подію, що збільшує шанси постраждалих вижити.

У разі ДТП вона автоматично відправляє сигнал SOS на загальноєвропейський екстрений номер 112 з часом і місцем аварії та даними про авто. Автівку без eCall таким модулем можна оснастити за 30-100 євро плюс вартість роботи, зараз ця послуга користується великим попитом в Європі.

В Україні така система не діє, і тому марна, але її вартість входить у ціну нового автомобіля. Виходить, що здешевлення автівок за рахунок зниження або скасування деяких податків в Україні потроху нівелюється зростаючими стандартами якості та безпеки на Заході, які поки не реалізовувані у нас.

На фото: BMW X3 (2018)

Джерело: Autonews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *