Автомобілі з автопілотом: влада не встигає за технологіями

Сьогодні в автомобільній промисловісті спостерігається цікавий тренд: автомобілі з автопілотом швидко можуть стати такою самою повсякденною реальністю, як колись увійшли в наше життя мобільні телефони. Головною перепоною стали не технічні чинники, а законодавство.

Уряди більшості країн можуть не дозволити експлуатацію повністю автономних авто на дорогах дорогах загального користування. Про це повідомив у своєму інтерв’ю виданню Auto Express спеціальний представник BMW в Великобританії Ян Робертсон (Ian Robertson).

Навіть якщо влада дасть згоду, регулюючі органи, вивчивши всі обставини, відмовлять, впевнений топ-менеджер. Люди завжди будуть нести відповідальність у питаннях життя і смерті.

Незважаючи на те, що автомобіль цілком здатний прийняти алгоритм, що дозволяє робити вибір, не думаю, що ми коли-небудь захочемо зіткнутися з ситуацією, коли автомобіль самостійно робитиме вибір між цією смертю і тією.

У компанії BMW великий досвід у застосуванні автономних транспортних засобів. Є кілька парків автомобілів з автопілотами, в тому числі один в Німеччині. Його машини регулярно долають 1000 км між Мюнхеном та Трієсті в північній Італії.

Кожен такий автомобіль BMW реєструє 40 терабайт даних кожен день, в 20 разів більше інформації, яку записує Airbus A380 при перетині ним Атлантичного океану.

Тим не менш, Робертсон вважає технологію незрілою. За його словами, успіх залежить від того, як часто інженерам доводиться втручатися. На даному етапі це відбувається тричі кожні 1000 км, що непогано, але не ідеально.

До того ж, нинішні правила дорожнього руху не передбачають наявність автономних машин на дорогах, і їх треба міняти, а це – не швидкий процес. У тій же Великобританії закон про водіння навряд чи зміниться до 2021 року, хоча правила переглядають кожні 3 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *