Алкозамок в автомобілі відволікає водіїв і спричиняє ДТП


Алкозамки, або пристрої блокування запалювання, використовуються в автомобілях все частіше. Незважаючи на свою очевидну корисність, іноді вони спричиняють аварії.

Видання New York Times провело розслідування та виявило десятки дорожньо-транспортних пригод, пов’язаних із пристроями блокування запалювання IID (Ignition Interlock Devices).

Іноді людині за кермом доводиться дути в такий пристрій, коли авто рухається. Це відволікає водія, як і мобільний телефон, і може бути причиною аварії.

Автомобільні алкотестери, або алкозамки, стали втричі частіше застосовувати в США за останнє десятиліття, кількість встановлених пристроїв зросла з 133 000 до 350 000. Такі системи також широко поширені в Швеції для урядових транспортних засобів.

Кілька досліджень авторитетних організацій (Центрів контролю та профілактики захворювань, університету Пенсільванії та інших) доводять, що пристрої блокування запалювання значно зменшують кількість повторних правопорушень, що стосуються керування автомобілем у нетверезому стані.

Компанії, які продають такі пристрої, запевняють, що алкозамок – абсолютно безпечний.

Він запобігає водінню в нетверезому стані, оскільки двигун не може бути запущений, якщо водій знаходиться під впливом алкоголю. Це добре, звичайно.

Але коли від водія вимагають повторно скористатися пристроєм блокування запалювання під час руху авто, у дорозі, тут виникає небезпека.

Як працює цей так званий IID?

Пристрій від LifeSafer, наприклад, подає звуковий сигнал у визначений час після запуску двигуна, тобто водій повинен взяти трубку і знову в неї подути.

Якщо він цього не зробить, пристрій створює попередження: клаксоном або блиманням фар. Водій може відновити нормальну роботу лише після зупинки автомобіля, закінчення періоду блокування та повторного алкотестування.

Амеріканська Національна адміністрація безпеки дорожнього руху (NHTSA) настійно рекомендує водіям уникати відволікань і для виконання повторного алкотесту з’їжджати з дороги в безпечне місце.

Існують правила, що обмежують відволікання від водіння в деяких країнах. Зокрема, в США у 34 штатах діють вимоги щодо установки IID в автомобілях правопорушників (тих, кого спіймали на п’яному водінні).

Все йде до того, що в майбутньому від автовиробників вимагатимуть впроваджувати технології IID у всіх транспортних засобах.

Джерело: Car and DriverОстанні публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.