Японські інженери мають намір збільшити пробіг електрокарів до 800 км

Японський консорціум Consortium for Lithium Ion Battery Technology and Evaluation Center (LIBTEC) розробляє високоефективні акумуляторні батареї нового покоління для електрокарів майбутнього. За задумом інженерів, вони дозволять збільшить запас автономності “зелених” авто до 800 км, тобто вдвічі більше, ніж кращі сучасні розробки.

LIBTEC створений за підтримки Міністерства економіки, торгівлі і промисловості Японії. До консорціуму увійшли такі компанії як Panasonic, Toyota, Nissan, Honda, GS Yuasa, Toray Industries, Asahi Kasei.

Розробники мають намір вже до 2030 року представити безпечні твердотільні акумулятори підвищеної ємності. Нові батареї дозволять збільшити пробіг електрокарів на одній зарядці з 400 до 800 км. До 2025 року має бути реалізована проміжна мета, а саме забезпечення запасу ходу в 550 км.

На відміну від звичайних літій-іонних АКБ, в твердотільних батареях буде використаний твердий електроліт. Таким чином, спроститься їх виробництво, експлуатація стане безпечнішою. Крім того, скорочена кількість компонентів знизить собівартість самої батареї, а значить, і електромобіля, підвищиться ефективність.

Сьогодні одним з найбільш просунутих розробників твердотільних АКБ вважається Toyota. Втім, компанія поки на стадії комерціалізації нової технології.

Другою метою LIBTEC є лідерство японських виробників на ринку автомобільних акумуляторів. Нещодавно, в 2013 році, на їх частку припадало близько 70% світового ринку. Сьогодні на п’яти японцям наступають китайські і південнокорейські компанії.

Джерело – Asia.Nikkei.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *