Volkswagen, BMW і Daimler звинуватили у фінансуванні дослідів над мавпами і людьми

Volkswagen, BMW і Daimler звинуватили у фінансуванні в 2014 році дослідів над мавпами, яких піддавали дії вихлопних газів. Одне з німецьких видань повідомляє, що раніше подібні експерименти проводилися і на людях, пише Auto Express.

Стверджується, що троє фігурантів замовили і сплатили дослідження через EUGT (Європейську дослідницьку групу з навколишнього середовища та охорони здоров’я в транспортному секторі).

10 мавп посадили в клітки і показували їм мультфільми, щоб відвернути увагу, а в цей час вони вдихали вихлопні гази від дизельного мотора автомобіля Volkswagen Beetle TDI 2013 року. Потім для порівняння випробовувані вдихали вихлопи від старого пікапа Ford F-250.

Газета Stuttgarter Zeitung також звинуватила EUGT в подібних експериментах на 25 людях, які проводилися в лікарні при університеті Аахена між 2013 і 2014 роками з метою виявлення впливу на здоров’я вдихуваного діоксиду азоту.

Університет заявив, що дослідження EUGT не мають відношення до експериментів на мавпах, а націлені на поліпшення безпеки праці, – вивчали, як різні типи газів впливають на водіїв вантажівок, механіків, зварників під час їх роботи.

Університетська лікарня Аахена також зазначила, що учасники «були піддані дії значно низькішій концентрацій газів, які є на багатьох робочих місцях в Німеччині», додавши, що дослідження «було розглянуто і схвалено Комітетом з етики Університету».

Що стосується експерименту на мавпах, що нібито фінансувався німецькими автовиробниками, він мав місце в США в Нью-Мексико. Стверджується, що вдихувані мавпами вихлопи були чистішими за ті, які випускають автомобілі під час їзди в реальному світі, завдяки встановленому на Beetle спеціальному захисному пристрою.

Про експеримент повідомила програма Dirty Money (“Брудні гроші”) – це документальний проект Netflix. Журналісти розкопали одкровення вченого доктора Джейкоба Макдональда – куратора досліджень, який заявив, що тварини живі, і евтаназії після закінчення досвіду не піддавалися.

Також був згаданий ще один учасник експерименту – співробітник VW Джеймс Лян (James Liang), якого нещодавно посадили в тюрму на 40 місяців як причетного до дизельного скандалу.

Звинувачені Volkswagen, BMW і Daimler поспішили заявити про свій гуманізм і категоричне неприйняття експериментів над тваринами, а також про те, що організація EUGT знаходиться з стадії ліквідації з 30 червня 2017 року.

На фото – Volkswagen-Beetle TDI (2013)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *