Водневий кросовер Hyundai NEXO отримав повністю автономну версію

Показаний вперше в Лас-Вегасі місяць тому на виставці CES-2018 кросовер Hyundai NEXO на водневих елементах отримав повністю автономну версію з технологією автопілота 4-го рівня. Її представив автовиробник Hyundai Motor.

NEXO в колоні з ще чотирма автомобілями – двома NEXO і двома Genesis G80, також оснащеними системою автономного водіння 4 рівня, подолав без водія відстань від Сеула до Пхенчхана в 196 км. До цього автономні автівки Hyundai проходили випробування лише на окремих ділянках міських доріг на обмеженій швидкості.

Під час автопробігу кросовери набирали швидкість до 110 км/год (дозволений в Південній Кореї максимум). На автомагістралях автономні NEXO міняли смуги руху, обганяли попутні транспортні засоби.

Розпізнавати знаки, пішоходів і сигнали світлофорів допомагала система допомоги водієві ADAS. Використовуючи зовнішні сенсори, кросовери змогли успішно проїхати тунель, де недоступний сигнал GPS.

Всередині і зовні автономний Hyundai NEXO – такий ж, як і звичайний. Орієнтуватися в просторі машині допомагають радари в бамперах і камери (стерео – на лобовому склі, відео – під бічними дзеркалами).

В автомобілі встановлена ​​силова установка на водневих паливних елементах, яка виробляє достатньо енергії для руху в автономному режимі на відстань від 200 км. Загальний запас ходу на одній заправці воднем, для якої потрібно 5 хвилин, становить близько 600 км.

До 2021 року Hyundai Motor Group готується до впровадження технології автономного водіння 4 рівня в «розумних» містах із спеціально підготовленою інфраструктурою.

Минулого місяця компанія уклала договір про стратегічне партнерство з компанією Aurora (провідним розробником технологій автономного водіння), чиї програми та системи буде впроваджувати на свої авто. Надалі Hyundai і Aurora планують продавати безпілотні автомобілі по всьому світу.

Фото – Hyundai

Джерело: ТОВ «Хюндай Мотор Україна» – офіційний дистриб’ютор автомобілів Hyundai в Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *