В Україні пропонують посилити відповідальність водіїв і підвищити штрафи

Мініcтерство внутрішніх справ України ініціювало внесення змін до правил дорожнього руху. Йдеться про посилення відповідальності водіїв і значне збільшення штрафів за порушення.

Формальним приводом стала страшна ДТП в Харкові і кілька інших недавніх резонансних випадків. Однак, не можна не визнати, що зміни в ПДР давно назріли.

Статистика аварій в Україні пригнічує: за 9 місяців цього року мали місце 117 тис. ДТП, 25 тис. осіб отримали травми, 2 317 – загинули. Жертв на українських дорогах в 3 рази більше, ніж в зоні АТО.

МВС підхопило ініціативу Укравтодору і запропонувало зменшити граничну швидкість в населених пунктах з 60 до 50 км/год, що повинно знизити ймовірність летальних випадків з 82 до 20 відсотків.

Що стосується штрафів, то ініціативи наступні:

  • за перевищення швидкості на 50 км/год збільшити штраф з 510 грн до 3 400 грн;
  • за залишення місця аварії – штраф 3 400 грн замість нинішніх 255 грн, а також можливість позбавлення права керування автомобілем на півроку;
  • за керування транспортним засобом без прав – штраф 10 200 грн замість 510 грн. Повторне правопорушення обкладається штрафом у 40 800 грн;
  • за керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування – підняти штраф з 510 грн до 20 400 грн, плюс штраф у 40 800 грн, якщо проступок повториться.

Також запропоновано прибрати з Кодексу України про адміністративні правопорушення статті про розгляд справ про управління автомобілем в стані алкогольного сп’яніння не судами, а громадськими організаціями та трудовими колективами.

Крім того, сьогодні діє норма, що дозволяє звільнити порушника від відповідальності, якщо його правопорушення визнати малозначним. Від неї МВС пропонує теж відмовитися. Через такі законодавчі можливості за 9 місяців 2017 року 508 винних уникли покарання.

Ще одна пропозиція від МВС – видавати водійські посвідчення молодим водіям спершу на «випробувальних» 2 роки, а після закінчення цього терміну – на 30 років.

І, нарешті, згадали про автоматичну фото і відео фіксацію порушень ПДР, пропонуючи ввести її повноцінно і узаконити.

Кілька таких камер вже діють в тестовому режимі в українській столиці. За місяць тільки по проїзду на заборонний сигнал світлофора і розвороту в недозволеному місці однією камерою зафіксовано близько 73 тис. порушень.

Джерело: AUTO-Consulting

Фото – kconnors

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *