В Україні пропонують посилити відповідальність водіїв і підвищити штрафи

Мініcтерство внутрішніх справ України ініціювало внесення змін до правил дорожнього руху. Йдеться про посилення відповідальності водіїв і значне збільшення штрафів за порушення.

Формальним приводом стала страшна ДТП в Харкові і кілька інших недавніх резонансних випадків. Однак, не можна не визнати, що зміни в ПДР давно назріли.

Статистика аварій в Україні пригнічує: за 9 місяців цього року мали місце 117 тис. ДТП, 25 тис. осіб отримали травми, 2 317 – загинули. Жертв на українських дорогах в 3 рази більше, ніж в зоні АТО.

МВС підхопило ініціативу Укравтодору і запропонувало зменшити граничну швидкість в населених пунктах з 60 до 50 км/год, що повинно знизити ймовірність летальних випадків з 82 до 20 відсотків.

Що стосується штрафів, то ініціативи наступні:

  • за перевищення швидкості на 50 км/год збільшити штраф з 510 грн до 3 400 грн;
  • за залишення місця аварії – штраф 3 400 грн замість нинішніх 255 грн, а також можливість позбавлення права керування автомобілем на півроку;
  • за керування транспортним засобом без прав – штраф 10 200 грн замість 510 грн. Повторне правопорушення обкладається штрафом у 40 800 грн;
  • за керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування – підняти штраф з 510 грн до 20 400 грн, плюс штраф у 40 800 грн, якщо проступок повториться.

Також запропоновано прибрати з Кодексу України про адміністративні правопорушення статті про розгляд справ про управління автомобілем в стані алкогольного сп’яніння не судами, а громадськими організаціями та трудовими колективами.

#:  Перевезення дітей в авто: коли неприпустимі компроміси

Крім того, сьогодні діє норма, що дозволяє звільнити порушника від відповідальності, якщо його правопорушення визнати малозначним. Від неї МВС пропонує теж відмовитися. Через такі законодавчі можливості за 9 місяців 2017 року 508 винних уникли покарання.

Ще одна пропозиція від МВС – видавати водійські посвідчення молодим водіям спершу на «випробувальних» 2 роки, а після закінчення цього терміну – на 30 років.

І, нарешті, згадали про автоматичну фото і відео фіксацію порушень ПДР, пропонуючи ввести її повноцінно і узаконити.

Кілька таких камер вже діють в тестовому режимі в українській столиці. За місяць тільки по проїзду на заборонний сигнал світлофора і розвороту в недозволеному місці однією камерою зафіксовано близько 73 тис. порушень.

Джерело: AUTO-Consulting

Фото – kconnors

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *