В Україні нелегально перебуває близько 237 тис. автівок з іноземною реєстрацією

Державна фіскальна служба оприлюднила дані про кількість транспортних засобів з іноземною реєстрацією, які були завезені в Україну в 2017 році з січня по жовтень.

Цифри вражають: 865 тис. од. ввезено, здебільшого – 681,6 тис. – у митному режимі “транзиту”. Близько 183,4 тис. од. заїхали в країну в режимі «тимчасового ввезення».

Станом на 1 листопада 236,6 тис. од. знаходяться в Україні з порушенням терміну, тобто нелегально з точки зору українського законодавства. З них понад 67 тис.- в режимі «транзиту» і майже 169,5 тис. – у режимі «тимчасового ввезення».

Відзначимо, що це офіційні дані. Реальне число таких автомобілів, очевидно, більше.

У ДФС навіть склали своєрідний рейтинг країн-членів ЄС, звідки в Україну за 10 місяців поточного року потрапляли автомобілі «на застібках». Прогнозовано лідирують Польща і Литва:

  • Польща – 118 тис. од.;
  • Литва – 54,7 тис. од.;
  • Німеччина – 19,9 тис. од.;
  • Чехія – 14,2 тис. од.;
  • Болгарія – 12,4 тис. од.

Митними органами України з січня по жовтень 2017 року було складено 17,9 тис. протоколів про порушення митних правил ввезення транспортних засобів і виписано штрафів на суму 127,7 млн ​​грн.

А поки митниця доступними засобами бореться з власниками автомобілів на іноземній реєстрації, що порушили законодавство, днями пройшла чергова акція протесту у формі мітингів і пробігів у великих містах України (Одесі, Вінниці, Миколаєві, Черкасах та ін.).

Ініціатором і координатором протесту виступила громадська організація «Авто Євро Сила». Вимоги все ті ж: зробити автомобілі в Україні доступними, скасувавши акцизний збір та мито на вживані автівки з Європи.

Фото – Донор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *