В Україні будуть будувати дороги з цементобетону

У Міністерстві інфраструктури України заявили про початок будівництва в 2018 році бетонних доріг в якості альтернативи асфальтованим.

На сьогодні тільки 2100 км українських автомобільних доріг мають цементобетонне покриття, при загальній протяжності в 169 600 км.

Міністр Омелян вірить в наступ «ери бетонних доріг» в Україні і хотів би почати з Дніпропетровської, Миколаївської та Закарпатської областей.

Південна ділянка дороги Гданськ-Одеса буде з цементобетонним покриттям, – там велике навантаження на шлях з-за потоку великовантажних автомобілів, що рухаються з порту в порт.

Цементобетонна дорога дорожча за асфальтовану, її приблизна вартість – 18-20 млн гривень за один кілометр. Для порівняння: в 15-17 млн ​​грн за 1 км обходиться асфальтове покриття.

Прикладом цементобетонної дороги в Україні є так звана “Варшавка” довжиною 487 км, що з’єднує Київ і Ковель з контрольно-пропускним пунктом Ягодин на кордоні. Їй більше 40 років. У 2006 році почали реконструкцію дорожнього покриття, яка була закінчена перед початком футбольного чемпіонату Євро-2012.

У державному бюджеті на 2018 рік закладено 40 млрд грн на дорожні будівельно-ремонтні роботи. На 2019 рік передбачили на ці цілі понад 51 млрд грн, а на 2020-й – 70 млрд.

Нагадаємо: в минулому році Україна посіла 137 місце з 144 країн світу за якістю автомобільних доріг.

Джерело: avtoblog

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *