В травні автопром України практично зупинився

Конвейер сборки автомобилей. Фото - Mixabest
В асоціації «Укравтопром» повідомили, що у травні на українських заводах було виготовлено 442 автотранспортних засоби, що менше на 21,5%, ніж зібрано у квітні поточного року, та майже вдев’ятеро(!) менше – показника травня минулого. 289 одиниць з них – це легкові автівки, причому всі вони зібрані на Запорізькому автозаводі.

З початку року в Україні вироблено всього 1 927 одиниць автотранспортної техніки, що в 12 разів менше, показника п’яти перших місяців минулого року.

Тобто, називаючи речі своїми іменами, можна констатувати, що український автопром зупинився. Навіть ті автівки, вантажівки та автобуси, що були зібрані, нагадують, скоріш, агонію. Менше трьох сотень одиниць продукції за місяць для ЗАЗа – це практично нічого. Обсяги виробництва ще трьох підприємств обчислюються десятками.

Невтішні показники і за результатами п’яти місяців з початку 2015-го: більша половина з 9 автозбірних підприємств країни – стоїть. Трохи менше 700 «шкод» випустили на «Єврокарі», але і на закарпатському заводі у травні виробництво зупинилось.

Фото вгорі – Mixabest

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *