Tesla відкриває в Китаї своє перше закордонне підприємство

Компанія Tesla зареєструвала підприємство в Шанхаї, – схоже, це шаг до відкриття першого зарубежного заводу марки. Єдиним власником нової компанії названий підрозділ Тесли в Гонг Конзі, повідомляє The Wall Street Journal.

Нова компанія називається Tesla Shanghai Co. Ltd. і заснована 10 травня 2018 року в Новому районі Пудун (Шанхай). Статутний капітал – 100 млн юанів (15,8 млн доларів). По всьому видно, що Tesla не бажає ділитися своїми технологіями і не має наміру створювати спільне підприємство з китайським партнером, як це роблять інші автовиробники, щоб уникнути 25-відсоткового імпортного мита.

Ще в минулому році преса писала про те, що Tesla домовилася про відкриття заводу в Шанхаї. Очікувалося, що про це офіційно оголосять в кінці 2017 року, однак через адміністративні зволікання з боку китайської влади процедура укладання угоди затягнулася.

США навіть довелося натиснути на Китай, щоб останній трохи послабив свої вимоги до іноземних компаній, які заходять на китайський ринок. У відповідь на тиск США президент Китаю Сі Цзіньпін минулого місяця пообіцяв зняти обмеження в рамках закону про спільні підприємства та знизити імпортне мито.

Це означає «зелене світло» для Тесли. Правда, екперти прогнозують, що для організації виробництва в Китаї знадобиться близько 3 років, плюс без китайського партнера можуть виникнуть труднощі зі створенням локальної мережі постачання.

Китай є прибутковим нішевим ринком для Тесли, яка продає свої імпортовані автомобілі в заможніх Пекіні та Шанхаї. Оскільки китайський уряд активно просуває електромобілі, то у каліфорнійської фірми з’явиться ще більше можливостей в цій країні.

На фото: 2018 Tesla Model 3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *