Страховики домовляються з поліцією про перевірки полісів ОСАЦВ у водіїв

Про прийдешнє співпраці з Нацполіціей України заявило Моторне Транспортне Страхове Бюро України (МТСБУ). Йдеться про організацію перевірок полісів ОСАЦВ у водіїв з метою попередження зловживань на ринку автострахування.

Сторони домовилися про обмін інформацією між МВС і МТСБУ. Бюро готове надати правоохоронцям доступ до своєї єдиної бази даних, необхідно лише організувати цей процес технічно. Правда, і зараз бажаючі можуть перевірити страховий поліс в Мережі.

Патрульна поліція. Фото – Qypchak

Страховики готуються переходити на електронні поліси ОСАЦВ, тому питання доступу до них особливо актуальне. У нинішніх умовах можливість перевірки полісів патрульної поліцією здається сумнівною, оскільки за законом не можна безпідставно зупиняти автомобілі c вимогою пред’явлення поліса ОСАЦВ. Перевірити страховку можна лише попутно, при нагоді, зупинивши машину за будь-яке порушення.

Виникає питання, а як же тоді поліцейські зможуть проконтролювати наявність паперових, а потім і електронних страховок? У теорії, якщо поліса немає – це порушення, виходить, поліція повинна заздалегідь мати у своєму розпорядженні дані, що в тому чи іншому автомобілі поліс відсутній, і зупинити його, якщо і коли він проїде повз. Поки не ясно, як це зробити технічно.

Наявність камер автоматичної відео фіксації порушень на українських автошляхах була б виходом. Камери сканували б номера всіх повз проїжджаючих машин і звіряли б зі страховою базою МТСБУ. Якщо виявиться, що під номерний знак не видано поліс, відбувається подача сигналу найближчому поліцейському патрулю.

У теорії – все зрозуміло і чудово … Але на практиці – складніше. На українських дорогах немає камер відео фіксації (вже точно не скрізь!),і немає ніякої впевненості, що екіпаж поліції після отримання сигналу кинеться зупиняти громадянина без поліса, щоб негайно його оштрафувати.

І хоча правоохоронці і страховики налаштовані оптимістично, зараз неможливо сказати точно, коли почнуть перевіряти поліси ОСАЦВ у водіїв.

Що стосується електронних полісів – їх обіцяють українцям вже в 3-4 кварталі поточного року.

Що до заявленого масштабного співробітництва МТСБУ і МВС, то поки вирішено обмежитися виїзними семінарами за участю працівників МТСБУ в кожному регіональному управлінні Національної поліції.

Так що, якщо нововведення і будуть затверджені і прийняті, то, з урахуванням перехідного періоду (12 місяців), водіїв вони торкнуться в кращому випадку в 2019 році, а найімовірніше пізніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *