Складено рейтинг найбільш популярних «гібридів» у Європі

Самою популярною моделлю з гібридною силовою установкою в Європі у минулому році стала Toyota Auris. Бензиново-електричну версію моделі придбали 75,8 тис. покупців. Ненабагато відстала гібридна модифікація Toyota Yaris (68,9 тис.). Попит на обидва «гібриди» у порівнянні з 2014 роком збільшився на 13 та 22% відповідно.

Власно кажучи, Toyota – є безумовним лідером в сегменті «гібридів» в Європі. Перші сім сходинок у рейтингу популярності цих автомобілів, враховуючи преміальні «лексуси», залишилися за моделями японського автовиробника, а саме: 3-є місце – гібридна версія Lexus NX, 4-е – Lexus CT, 5-е – Lexus IS, 6-е – Toyota Prius+, 7-e – Toyota Prius.

Замикають першу десятку Mercedes C-класу та дві моделі Peugeot – 508 та 3008. Ще раз звернемо увагу читача – мова йде про модифікації з комбінованою бензиново- або дизель-електричною установкою, окрім «пріусів», які з самого початку розроблялися тільки як «гібриди».

Ми розповіли про один сегмент гібридних автівок. Батарея їх електромотора заряджається тільки від внутрішнього генератора. На ринку також присутні plug-in-гібридні автівки. Вони значно дорожчі, але їх АКБ може брати заряд як від генератора, так і від зовнішньої електромережі.

В 2015 році в цьому сегменті зі значним відривом лідирував кросовер Mitsubishi Outlander (продано 31,2 тис. одиниць, +57%). У ТОП-10 також увійшли Volkswagen Golf GTE (17,3 тис.), Audi A3 e-tron (11,8 тис.), BMW i3 (6,6 тис., +67%), Volvo V60 (6,4 тис.), Mercedes C-class (5,0 тис.), Volkswagen Passat GTE (4,9 тис.), Porsche Cayenne (3,9 тис.), BMW i8 (2,0 тис.) та BMW Х5 (1,9 тис.).

І ще цікава статистика. За минулий рік обсяг продажу «гібридів» у Європі збільшився на 54%. Моделей з бензиново-електричною установкою реалізовано 283,2 тис. одиниць, з дизель-електричною – 23,1 тис., з plug-in-гібридною – 96,5 тис.

До речі, гібрідна Toyota Auris в Україні коштує від 700 тис. гривень. Для порівняння: базова рекомендована вартість бензинової версії складає 505 тис.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *