Президент Трамп завдає удару по автомобільному імпорту з Європи

Як стверджують кілька американських і європейських дипломатів, президент США Дональд Трамп під час зустрічі з французьким колегою Емануелем Макроном минулого місяця запропонував радикальні заходи: заборонити продаж німецьких преміальних автомобілів в США.

Нібито Трамп сказав, що заборона буде діяти до тих пір, поки Мерседеси не зникнуть з П’ятої Авеню в Нью-Йорку. Така заява викликала падіння акцій Daimler, власника Mercedes, а також Volkswagen і Porsche.

Інформація про рішучі наміри Трампа з’явилася після того, як він доручив комерційному секретарю Вілбуру Россу (Wilbur Ross) вивчити імпортні митні ставки і з’ясувати, чи загрожує автомобільний імпорт національній безпеці.

Так президент США діяв і в березні, коли обклав високим податком імпорт сталі. Мито при імпорті автомобілів може досягти 25%, що призведе до сутичок в уряді.

Раніше пан Трамп розглядав ідею удару по імпорту за рахунок посилення вимог до автомобільних викидів. Однак зміна стандартів викидів не означає прийняття нових законів. Президент попросив кілька агентств розглянути можливість впровадження жорсткіших норм викидів, але в рамках діючих законів.

З усіх автовиробників, продукція яких доступна в США, саме європейців Дональд Трамп обрав своєю мішенню, оскільки левова частка продаваних тут автомобілів європейських марок – це імпортовані транспортні засоби.

При цьому 70% автівок азіатських брендів на амеріканському ринку випускаються на виробничих майданчиках, побудованих в Сполучених Штатах: 17 з 21 іноземних автозаводів в країні належать виробникам з Азії.

Менше третини (30%) автомобілів європейських марок, представлених на ринку США, виробляються на американських заводах, в той час як імпорт становить 21% від загальної кількості автомобілів (17,2 млн), проданих в країні в минулому році.

Джерело: Motor 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *