Opel підозрюється в маніпулюванні даними про вихлопи

Компанія Opel ризикує бути втягнутою у новий скандал навколо маніпулювання даними щодо вихлопа двигунів автомобілів, повідомляє Deutsche Welle. Спочатку тінь підозри впала на компактвен Zafira, а зараз фахівці не впевнені в прозорості даних бестселера марки – Astra.

Спільне розслідування з цього приводу провели видання Der Spiegel, суспільно-правова медіакомпанія ARD, а також неурядова екологічна організація Deutsche Umwelthilfe.

Повідомляється, що експертом Феліксом Домке виконаний аналіз секретного програмного коду програмного забезпечення для управління моторами. Цей софт розроблений автоконцерном General Motors, до якого входить компанія Opel. З’ясувалося, що програма з очищення автомобільного вихлопу не тільки запускається лише при атмосферній температурі у 17˚С і вище, але й іноді взагалі безпідставно зупиняється.

Крім того, Аксель Фрідріх, радник організації Deutsche Umwelthilfe, перевірив вихлоп майже нової «Астри» мобільним вимірювачем вихлопу. За його даними іноді в пікові моменти навантаження двигун моделі викидає у 8 разів більший за норму вихлоп.

У транспортному міністерстві Німеччини вже повідомили, що комісія, яка створена для розслідування скандалу з рівнем вихлопів деяких моделей Volkswagen, зверне свою увагу й на автівки марки Opel.

Звинувачення Opel, звичайно, відкинув та назвав результати розслідування «ізольованими висновками одного хакера, які не можуть відображати всю складну структуру системи очищення вихлопу».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *