Майно ЗАЗ отримало нового власника

Компанія «Юніверсум Фінанс» на аукціоні Prozorro викупила права вимоги за кредитом Запорізького автомобілебудівного заводу, повідомляє AUTO-Cоnsulting.

Майно ЗАЗ, що знаходилося в заставі в Дельта-банку, включає нерухомість у кілька тисяч квадратних метрів, склад автомобілів Opel, KIA, Mercedes-Benz, ZAZ у кількості 3239 одиниць загальною вартістю близько 244 млн. гривень.

Сума боргу ЗАЗ станом на серпень 2016 року склала 996 млн. гривень. УкраАвто, власник ЗАЗ, розраховує, що новий кредитор, вступивши в права, викупить майно заводу і продовжить термін сплати заборгованості за борговими зобов’язаннями.

Новий господар майна Запорізького автозаводу автомобільної громадськості не відомий. Не виключено, що за ним стоїть інший “гравець”.

З 2014 року автозавод у Запоріжжі переживає важку кризу. Продажі впали, частка ринку скоротилася. З початку 2016 року завод припинив виробництво автомобілів і переорієнтувався на випуск машинокомплектів для єгипетського заводу General Motors. Там виробляють 20 тисяч Lanos на рік.

У травні минулого року ЗАЗ представив концепт Slavuta Nova – продукт спільної розробки з Chery Automobile. Про серійне виробництво поки що не йдеться.

У грудні 2016-го було почато серійне виробництво фургону ZAZ Vida Cargo, який розроблений ЗАЗ на базі попереднього покоління Chevrolet Aveo.

На фото зверху – ЗАЗ-1102 Таврія. Автор – Andrew Butko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *