Магістральний тягач Renault перестрибнув болід Формули-1

Стрибок вантажівки Renault. Сріншот відеороліку YouTube
Тягач Renault команди Lotus, який перевозить устаткування для Формули-1, побив світовий рекорд зі стрибка у довжину серед вантажівок з причепом. Машина, підстрибнувши на трампліні, подолала відстань в 25 метрів. При цьому в момент виконання трюку під тягачем проїхав гоночний болід «Лотуса».

Партнером «Лотуса» в цьому трюку стала американська компанія EMC, яка надає гоночному колективу IT-послуги. Фірма допомогла розрахувати оптимальну швидкість і кут в’їзду на трамплін. Крім того, вантажівку спеціально доопрацювали для цього стрибка: були посилені кабіна, водійське сидіння і підвіска, а з’єднання причепа і тягача було виконано таким чином, щоб автопоїзд не «зламався» навпіл.

За кермом вантажівки перебував відомий американський каскадер Майк Райан, який виконував автомобільні трюки в багатьох голлівудських фільмах, зокрема, в «Термінаторі-2». Болідом керував росіянин Мартін Іванов – потомствений каскадер, відомий за трюками в бойовиках про Джеймса Бонда і Джейсона Борна.

Ніхто з каскадерів і організаторів трюку не постраждав. В тому числі ніяких травм не отримали співробітники команди, які прямо під час стрибка знаходилися в причепі. Лише при приземленні бампер і підвіска тягача отримали незначні пошкодження.

Чий рекорд побив вантажівка і яке було попереднє досягнення, Lotus і EMC не уточнили. У коментарях до відео EMC написала, що стрибок зафіксував суддя Книги рекордів Гіннесса, але на офіційному сайті Книги рекорд поки не значиться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *