Електрокари Tesla приносять компанії-виробнику збитки

Виробник електрокарів Тesla заявив про найбільші за всю історію компанії квартальні збитки, пов’язані з виробництвом «бюджетного» Model 3, повідомляє ВВС Україна.

Йдеться про четвертий квартаі 2017 року, збитки в цей період склали 675 млн доларів проти 121,3 млн роком раніше. Виручка, проте, зросла з 2,28 млрд до 3,29 млрд.

У поточному році Тesla розраховує щокварталу отримувати позитивний операційний дохід, і до кінця 1-го кварталу 2018 року орієнтуватиметься на показник виробництва Model 3 до 2,5 тис. одиниць, а до кінця півріччя – до 5 тис.

Хоча в компанії визнали, що при роботі над Model 3 давати конкретні виробничі прогнози складно. У листопаді 2017 року Tesla відклала виробництво нової Model 3 і визнала, що відстає від плану вже на кілька місяців.

Нагадаємо, що ця модель вартістю  35 тис. доларів є найдешевшою в лінійці Tesla, і на неї автовиробник робить ставку на ринку. Для порівняння: Model S і X коштують по 70 тис. доларів.

Аналітики оптимістичні, і подальших затримок у виробництві Model 3 не очікують. Однак інвестори насторожилися, і вартість акцій компанії впала.

У березні 2017 китайська компанія Tencent Holdings придбала 5% акцій Тesla за майже 1,8 млрд доларів.

На фото – Тesla Model 3 (2018)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *