Експерти визнали LED-фари небезпечними

Згідно з результатами дослідження, замовленого Королівським автомобільним клубом (Royal Automobile Club – RAC) Великої Британії, фари на світлодіодах, які популярні на сучасних автомобілях, засліплюють водіїв частіше, ніж галогенова або ксенонова оптика.

LED-фари мають низку безумовних переваг: вони служать довго, мають малі розміри і порівняно низький рівень енергоспоживання. Плюс діоди не випромінюють шкідливий ультрафіолет.

Однак, для водіїв вони далеко не безпечні, і, згідно з останніми дослідженнями, можуть завдати непоправної шкоди сітківці ока людини.

Існує побоювання, що сині і холодно-білі світлодіоди можуть перевищувати безпечні межі так званої «небезпеки синього світла», як це визначено в стандартах безпеки очей.

Експерти RAC визначили, що ймовірність засліпити водіїв зустрічних транспортних засобів набагато вище у автівок з LED-оптикою. Світловий промінь диодной фари сфокусований і не розсіюється. Звикле до сприйняття сонячного сяйва людське око розпізнає світло діодів як біло-синє, і в темряві воно здається яскравішим, ніж у галогенних фар.

Крім того, продуктивність світлодіодів багато в чому залежить від температури навколишнього середовища. Високі температури можуть призвести до перегріву LED-пакета і його збою.

Шоста частина людей за кермом, будучи осліпленими світлом LED-фар, втрачають орієнтацію. Тому представники RAC радять автовиробникам переглянути стандарти автомобільної оптики, щоб знизити ризики на дорогах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *