Експерти назвали основні проблеми схеми трейд-ін в Україні

Трейд-ін – обмін старого автомобіля на новий з автосалону з оплатою різниці в ціні, затребуваний на Заході, розвивається в Україні помірними темпами. Нечисленні великі оператори, що займаються цим бізнесом роки, відзначають зростання популярності даної схеми серед українських автолюбителів і відсутність істотних проблем щодо застосування трейд-ін. Однак, дрібних проблем вистачає.

В ході дослідження, проведеного виданням AUTO-Cоnsulting з’ясувалося, що на сьогоднішній день п’ята частина всіх угод із продажу нових автомобілів здійснюється за схемою трейд-ін. Середній вік авто для трейд-ін – 6 років, а найпопулярніша марка, задіяна в схемі – Toyota.

У корпорації «УкрАвто» (одному з великих операторів українського авторинку) відзначають, що з точки зору законодавства робота автосалонів не врегульована. Наприклад, автомобіль як і раніше потрібно ставити і знімати з обліку, а це робить процес перепродажу складніше і довше.

Усі автодилери згодні з тим, що у трейд-ін є великий потенціал в Україні. Але поки політична і економічна ситуації нестабільні, люди вважають за краще купувати автомобілі на вторинному ринку. А класичний трейд-ін покликаний стимулювати продажі нових машин, в цьому його цінність.

У ТОВ «ВіДі Груп» (один з автотрейдерів України) зазначають, що найчастіше клієнти залишаються незадоволені тією ціною, що пропонує їм дилер при здачі авто в трейд-ін. Зазвичай фактична вартість виявляється на 10-15% нижчою за стартову, заявлену на маркетплейсі, але люди не завжди готові це прийняти.

Згідно з українським законодавством потримані автомобілі можна продавати і купувати тільки за договором-комісії. При покупці авто, що було у вжитку, у клієнта в рамках програми трейд-ін компанії доводиться реєструвати транспортний засіб, і тільки потім його можна продати кінцевому споживачеві від імені юридичної особи, потім процес зняття з обліку і реєстрації повторюється.

Послуга трейд-ін зручна, прозора і перспективна, але треба ретельно вибирати компанію, що займається викупом автомобіля з подальшим його перепродажем. Не зайве звертати увагу не тільки на запропоновану для викупу ціну, але і на репутацію компанії: де і як представлена, скільки років на ринку, що думають про неї клієнти; уважно вивчити умови, порівняти з іншими пропозиціями і т.п.

У цьому бізнесі, на жаль, чимало шахраїв, важливо не стати їх жертвою. Краще укладати угоди в автосалонах офіційних дилерів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *