Для керування автівкою з автопілотом може знадобитися спецдозвіл

driverless cars
Коли автономні транспортні засоби з’являться на дорогах Великої Британії, для їх експлуатації, можливо, знадобиться спеціальна ліцензія. Про це говориться в новій доповіді, повідомляє Motor1.

У звіті Venturer, представленому страховою компанією Axa і юридичною фірмою Burges Salmon, вказується, що автономні автомобілі можуть притупляти у водіїв почуття небезпеки. При цьому ті не зможуть відновити контроль над транспортним засобом, якщо автопілот не в змозі впоратися з ситуацією.

Згідно зі звітом, автономний автомобіль, який не може впоратися з усіма можливими обставинами, іноді повинен буде віддати управління водієві. Проте, увага водія може «слабшати», коли автомобіль знаходиться в автономному режимі. Це призводить до відсутності ситуаційної обізнаності, яка може виявитися фатальною.

Це явище добре задокументовано в авіаційній галузі, де надмірна залежність пілотів від автоматизованих систем, таких як автопілот, вважається фактором, що сприяє виникненню кількох авіаційних подій.

Дійсно, в доповіді Американської національної комісії з безпеки на транспорті 1994 року була встановлено, що недостатній контроль за транспортними засобами є одним з факторів, що впливають на 31 з 37 нещасних випадків, розслідуваних в період з 1978 по 1990 рік.

У доповіді Venturer йдеться, що для відновлення контролю потрібно до 2,5 секунд для дезактивації автономного режиму.

Сара Херплес (Sarah Sharples), професор людських чинників (Human Factors) в Нотингемському університеті, розповіла, що відволікаючи дії, такі як перегляд телевізора або використання мобільного телефону, в той час як автомобіль знаходиться в автономному режимі, можливо, повинні бути оголошені поза закону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *