Автомобільна система запуску двигуна без ключа спричинила десятки смертей

З 2006 року 28 осіб загинуло та 45 постраждало в результаті отруєння чадним газом в автомобілях, обладнаних системою безконтактного запуску двигуна без ключа. Люди просто забували вимкнути запалювання, пише New York Times.

Журналісти видання зібрали відомості від правозахисних організацій, які засновані на повідомленнях ЗМІ, поліцейських записах, даних пожежних служб, а також судових позовах. Це не точна статистика і, можливо, подібних випадків більше.

Щорічно тільки в США продається 17 млн ​​автомобілів, і більше половини з них мають технологію, що дозволяє заводити автомобіль кнопкою поряд з кермом. Підключення відбувається з брелока, який знаходиться у водія.

Такі автівки не заведуться, поки система не розпізнає брелок поруч. Після того, як двигун включений, він продовжить працювати, навіть якщо водій з брелоком віддалиться.

Якщо забути автомобіль з заведеним мотором в гаражі, відбувається викид монооксиду вуглецю – отруйного чадного газу без кольору і запаху. У деяких випадках цей небезпечний газ потрапляв до будинків.

У 2015 році в США був поданий груповий позов проти десятки найбільших світових автовиробників. У позовній заяві технологію запуску двигуна без ключа назвали “смертельною”, проте суд у розгляді позову відмовив.

Тим не менш, деякі автовиробники прислухалася до поради Американського Товариства автомобільних інженерів і додали застереження в інструкції до авто, зокрема, компанія Ford в 2013 році внесла поновлення, які зобов’язують вимикати двигун через півгодини перебування на холостому ходу, якщо система не виявляє брелок всередині салону.

Toyota ввела систему сигналів, що оповіщають водія, якщо мотор заведений.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *