Автомобілі іноземної реєстрації стали частіше здавати на розбирання

В Україні намітилася нова тенденція: власники автомобілів іноземної реєстрації все частіше стали здавати їх для розбирання на запчастини через побоювання, що транспортні засоби або вилучать правоохоронні органи, або доведеться розщедритися за їх митне оформлення, пише видання Весті.

Акція протесту автовласників таких автівок, що відбулася тиждень тому в Київі, поки ні до чого не призвела, крім обіцянок парламентарів заборонити подальше ввезення автомобілів зарубіжної реєстрації і дозволити розмитнення вже завезених авто за пільговими ставками акцизного податку.

А тим часом співробітники СТО відзначають підвищений запит на здання іномарок у розбирання. Втративши надію на легалізацію, автовласники поспішають хоча б щось виграти на своїх нерозмитнених автомобілях. Придбавши автівку свого часу за ціною 2-4 тис. євро, власник сьогодні погоджується здати її за півціни. Купівля/продаж автомобіля на запчастини стає цілком собі прибутковим бізнесом в Україні.

За словами Олега Назаренко, голови Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів, посередники, які переганяють б/в іномарки для споживачів в Україні, заробляють до 1,5 тис. євро на одній автівці, плюс майбутні власники платять 400 євро за те, щоб не перетинати кордон.

За даними Державної фіскальної служби в 2016 році в Україну було ввезено 581 тис. таких авто, а вивезено потім 530 тис. Тобто 51 тисяча, що залишилася, знаходиться в країні незаконно. За фактом їх набагато більше.

Згідно із законодавством один нерезидент України має право ввести один автомобіль, проте це не працює. Зате працюють “сірі” схеми, за якими так звані “мули” (громадяни інших країн, яких наймають для ввезення авто з-за кордону) ввозять автівки десятками на митну територію України. Працівники пунктів пропуску на кордоні закривають на це очі, природно, не безкорисливо.

У Верховній Раді в цей час погрожують закрити шляхи для можливості ввезення нерозмитнених автомобілів і з’єднати митну і поліцейську бази даних, щоб ефективніше карати порушників митного законодавства штрафами, а у самих недбайливих конфісковувати їх транспортні засоби.

Деякі депутати назвали минулу акцію протесту організованою власниками фірм з перегону автомобілів, які не хочуть втрачати свій прибутковий бізнес, заснований на нелегальних схемах імпорту.

Фото – Alvimann

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *