Автоконцерн FCA не випускатиме дизельні легковики

Автовиробник Fiat Chrysler Automobiles планує повністю припинити випуск легкових автомобілів з дизельними двигунами до 2022 року через падіння попиту і зростаючі витрати, повідомляє видання Detroit Free Press.

1 червня 2018 року FCA представить свій чотирирічний план розвитку, згідно з яким поступово все моделі брендів, що належать автоконцерну, – Fiat, Alfa Romeo, Maserati, Jeep, Ram, Dodge і Chrysler – позбудуться дизельних агрегатів.

Правда, від дизельних версій комерційний автомобілів, включаючи пікапи, такі як популярний в США Ram 1500, FCA поки не готовий відмовлятися.

Після дизельного скандалу, який зачепив Volkswagen, на Заході став падати попит на дизельні авто, при тому, що не так давно вони домінували на ринках. У минулому році в Європі було продано на 8% менше таких транспортних засобів, ніж роком раніше. Їх ринкова частка впала майже до 44%.

На тлі дізельгейта вимоги до обсягу шкідливих викидів автомобільних дизельних моторів стали жорсткішими в Європі. У деяких містах і регіонах використання дизельних автомобілів вирішено заборонити.

Розробка дизельних двигунів згідно з новими правилами ЄС на одну п’яту підвищить їх вартість, в той час як вартість виробництва електромобілів буде знижуватися.

Цікаво, що FCA виявився єдиним автовиробником, який може похвалитися зростанням європейського попиту на дизельні автомобілі: їх частка в структурі збуту компанії виросла з 40,4% в 2016 році до 40,6% в 2017-му.

Фото: Fiat 500L Wagon (2018)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *