11 електронних систем безпеки стануть обов’язковими в ЄС до 2021 року

Kia Ceed (2019)
Європейська комісія прийняла рішення до 2021 року включити 11 електронних систем безпеки до списку базового оснащення транспортних засобів, пише Auto Express.

Серед них автономне екстрене гальмування, утримання в смузі руху, моніторинг стану водія, “алкогольний замок”, функції щодо захисту пішоходів, поліпшені ремені безпеки, а також системи збору та зберігання телематичних даних і камера заднього виду, яка, до речі, стала обов’язковою в США з початку цього місяця.

Фахівці підрахували, що наявність в автомобілі всіх 11 систем безпеки допоможе протягом десятиліття врятувати 7,3 тис. життів і уникнути 38,9 тис. серйозних травм.

Це стане частиною проекту Vision Zero, мета якого – звести до нуля кількість смертельних ДТП на дорогах до середини століття. Варто очікувати, що список обов’язкових систем безпеки автомобіля буде і далі розширюватися.

Також було запропоновано всі нові моделі, які надходять у продаж в Європі, обладнати інтелектуальним обмежувачем швидкості. Працюючи разом з системою розпізнавання дорожніх знаків, він автоматично встановлює максимальну швидкість автомобіля виходячи з чинного обмеження.

Крім того, Єврокомісія вивчає можливість додати в перелік обов’язкових систем безпеки функцію автономного гальмування, попередження про перешкоди в сліпих зонах та виїзду за межі смуги руху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *